Avene TriAcnéal EXPERT

940ден

Триакнеал крем крем, третман на кожа со акни.

Количина:

SKU:AVEN12519. Categories: , .

Опис

Туба со апликатор од 30 ml.
Ефикасен третман против акни и неправилности на кожата, за адолесцентна и зрела кожа.

Предности
Против неправилности – активната состојка Diolényl®* со тројно селективно дејство го намалува размножувањето на бактериите, го намалува црвениотото и промовира елиминрање на мозолчиња.
Кератолик – активната состојка Х-PressinTM * кој помага да се елиминираат митесерите на кожата и истата ја прави помазна.
Обновувањсе – retinaldehyde,  регулира и спречува стварање на акни и штити од тековните промени на воспалението.
Смируваe – Avène термалната изворска вода смирува, делува против-воспалително и остварува моментално чувство на свежина и удбоност на кожата.
Avène TriAcnéal EXPERT има навлажнувачки и не-мрсна текстура која е лесно да се апсорбира во кожата.

*Патент број ЕП 2379484 Б1

Дали одговара на мојот тип на кожа?
Avène TriAcnéal EXPERT е наменет за масна и проблематична кожа склона кон создавање на акни. Ги ублажува неправилностите и лузните. За адолесцентна и зрела кожа.

Начин на употреба
Исчистете го лицето со Avène Cleanance Gel и нежно исушете ја кожата. Се применува во текот на ноќта и оставаме рамномерно да се исуши на лицето (избегнете ја областа околу очите и усните). Минималната примена на производот е 3 месеци. Во случај на појава на пецкање, направете пауза од 1-2 пред повторно употреба. Избегнувајте изложеност на сонце. Во случај на изложеност на сонце, заштитете се со висок заштитен факотр . Не го користете во текот на брменост.