Лецитин, Келп, Б6 и Оцет

1,480ден

Оваа извонредна комбинација за слабеење содржи состојки кои го забрзуваат метаболизмот и помагаат за согорување…

Количина:

Опис

Лецитинот е супстанца која е природно присутна во храната од растително, како и од животинско потекло: во јајцата, соините зрна, сончогледот, гроздовото семе, пченичните никулци итн.

Келпот е морска алга, зеленчук кој содржи коцентрат од минерали. Келпот помага во намалување на телесната тежина. Келпот содржи минерали и елементи во трагови, аминокиселини.

Употребата на оцетот за слабеење датира уште од древниот Египет. Оцетот помага во забрзување на метаболизмот, во согорување на мастите во крвта, а се користи и за детоксификација. Тој содржи витамини, минерали, аминокиселини, ензими, елементи во трагови, биофлавоноиди и други состојки. Оцетот помага во намалување на телесната тежина и како детоксификатор.

Употреба:
Како диететски додаток, се зема 1 таблета дневно после оброк.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.