L-Carnosine

2,100ден

L-Carnosine ги штити клетките и ткивата за време на процесот на стареење преку фунцијата на неутрализатор на слободните радикали и стабилизатор на клеточните мембрани.

Количина:

Опис

L-Carnosine (beta-Alanyl-L-Histidine) е дипептид, составен од аланин и хистидин. Природно се јавува во високи концентрации во кожата, мускулите и нервните ткива и неговите нивоа се намалуваат со годините. L-Carnosine ги штити клетките и ткивата за време на процесот на стареење преку фунцијата на неутрализатор на слободните радикали и стабилизатор на клеточните мембрани.

    • Здраво стареење
    • Поддршка на виталноста на мускулите
    • Ги елиминира слободните радикали
    • Заштита на клетките
    • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.
Состав 1 капсула
L-Carnosine (ß-alanyl-L-histidine) 500 mg

 

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, по можност со храна.

Други додатоци: целулоза (капсула), стеаринска киселина (растителен извор) и магнезиум стеарат (растителен извор). Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени

или доилка, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД