Екстракт од плод на дива лаванда

750ден

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно…

Количина:

Опис

Chasteberry дрвото (Vitex agnus-castus) му припаѓа на еден вид дива лаванда популарно наречена витекс. Растението води потекло од тропските предели по долините на реките во Јужна Европа и Медитеранот, а како украсно растение се одгледува во САД.

Помага:

  • Кај предменструален синдром;
  • За регулирање на менструалниот циклус;
  • За време на менопаузата;
  • За подобрување на овулацијата;
  • За подобрување на либидото и зголемување на сексуалната енергија.

Секоја капсула од овој производ содржи 400мг екстракт од плодот на дива лаванда.

Употреба: Како додаток во исхраната се препорачува една до две капсули дневно со водапред оброк. Не се препорачува за бремени жени и доилки. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца.