Crème Primalba Baby

790ден

Нежен крем прималба, за лице и тело. Ја смирува, хидрира и заштитува кожата Без алкохол и без парабен.

Количина:

Опис

Нежен крем прималба (Crème Primalba Baby), за лице и тело. Ја смирува, хидрира и заштитува кожата Без алкохол и без парабен.
Својства: Интензивно и долготрајно ја навлажнува нежната бебешка кожа благодарение на формулата која содржи екстрактот од изданоци на Rhealba® овес и глицерин. ЕкстрактAот од изданоци на Rhealba® овес исто така дава смирувачки ефект на кожата. Овој крем ја зајакнува природната бебешка кожна бариерна функција благодарение на 100% природниот липиден комплекс кој го вклучува формулата. Неговата исклучително мека и свиленкаста текстура остава на бебешката кожа деликатен мирис. Овој крем може да се употребува за масажа при нежни моменти помеѓу Вас и вашето бебе.
Упатство за употреба: Се нанесува секојдневно на чиста и сува кожа и/или тело. За масажа, земете количина колку облик на еден бадем на вашата рака и размачкајте ја со другата за кремот да добие температура на телото. Внимавајте да не дојде во контакт со очите.
А-ДЕРМА дермо-педијатриска
повелба за сигурност:
ПРИМАЛБА е развиен специјално за да го понуди најдоброто од истражувањата, за нежната кожа на новороденчињата и бебињата:
– Уникатна, 100% природна активна состојка: изданоци на Rhealba® овес: Овие млади изданоци, најпочетниот стадиум од растот на растението, се особено богати со активни состојки способни да ја заштитан кожата на вашето бебе. Бебешката кожа ко добива најдоброто, со целосна сигурност и нежност. Добиени со органско производство, одгледувањето е со гаранција БЕЗ пестициди, БЕЗ фунгициди и БЕЗ генетски модифицирани видови.
– Хипоалергените производи се формулирани со минимален број на состојки и тестирани под педијатриска контрола.
– БЕЗ алкохол, БЕЗ есенцијални масла, БЕЗ обојувачи, БЕЗ конзерванси (парабен).
– Пакување кое детето не може да го отвори.