Avene Crème nutritive compensatrice

1,550ден

Богат хранлив крем за сува и девитализирана осетлива кожа.

Количина:

Опис

Crème nutritive compensatrice – богат хранлив крем за сува и девитализирана осетлива кожа.
Индикации: Специфична, високо хранлива дневна нега за сува и девитализирана осетлива кожа.
Својства: Овој богат, благ крем ги надоместува недостатоците на девитализираната кожа.
– Содржи висок процент на Avène термалната изворска вода, која има смирувачки и антииритирачки ефект.
– Хранливите и омекнувачки состојки ја надоместуваат влагата, овозможувајќи создавање на вистински заштитен оклоп против надворешните влијанија (студенилото, стресот, загадувањето…).
Ја омекнува и регенерира кожата, овозможувајќи и да закрепне, оставајќи пријатно чувство, мекост и свежина во текот на целиот ден.
Упатство за употреба: Се нанесува наутро и/или навечер на претходно исчистени лице и врат и по нанесувањето на Avène термалната изворска вода во спреј.