CoQ10

170ден

Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение слично на витамин кое има централна улога во производство на клеточната енергија.

Количина:

Опис

Коензимот Q10 (CoQ10) е соединение слично на витамин кое има централна улога во производство на клеточната енергија. CoQ10 има во целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и откриено е дека производството се намалува со возраста. CoQ10 делува како моќен елиминатор на слободните радикали во клеточните мембрани, како и во крвните садови. Годините на научни истражувања покажаа дека Коензимот Q10 помага да се одржи здраво срце и здрав васкуларен систем. NOW CoQ10 е со фармацевтски квалитет кој содржи само 100% природна форма на CoQ10 произведена со ферментација.

  • Кардиоваскуларно здравје
  • Поддршка на функционирањето на срцето
  • Неопходен за продукција на клеточна енергија
  • Вегетеријански/Веган производ. Без ГМО.
Состав 1 капсула
Коензим Q10 (CoQ10) 30 mg

Препорака за употреба: Како додаток во исхраната земете 1 капсула, 1-3 пати дневно, со храна.

Други додатоци: прав од бел ориз и целулоза (капсула). Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајца, риба, школки или јаткасти состојки. Произведено во GMP капацитет кој произведува други состојки кои ги содржат овие алергени. Природни варијации на бојата може да се случат кај овој производ.

Предупредување: Само за возрасни. Консултирајте доктор доколку сте бремени или доите, земате лекови или имате некаква медицинска состојба. Да се чува подалеку од дофат на деца! Пакетчето за свежина не е за јадење. Оставете го во шишенцето. Препорачаната дневна доза да не се надминува. Овој производ не е наменет за третман, превенција или лекување на специфична болест или состојба и не претставува замена за оброк. Чувајте го на ладно, суво место после отварање.

Потекло: САД, Производител: Now Foods, САД