Avene PhysioLift Crème

1,930ден

Дневен крем кој ги измазнува видливите брчки и ја хидрира кожата. благодарение на патентираните активни…

Количина:

SKU:12620p. Categories: , .

Опис

PhysioLift Crème – крем за измазнување на кожа над 40 годишна возраст

Индикации: Видливи брчки, префинети бразди, губење на цврстината и сјајот.
Карактеристики: Дневен крем кој ги измазнува видливите брчки и ја хидрира кожата. благодарение на патентираните активни состојќи против стареење:

  • Ascofilline, нова активна состојка против стареење, високо технолошки „архитект“ кој помага во реструктуирањето на кожната текстура.
  • Моно-олигомери на Хијалуронска киселина, кои заради специфичната големина интезивно ја стимулираат природната синтеза на Хијалуронска киселина и видливо ги реструктуираат брчките
  • Pre-Tocopheryl, благодарение на моќниот антиоксидативен ефект ја штити кожата и и го враша сјајот. Кремаст и нежно парфемиран, богат со смирувачка Авен Термална изворска Вода, Физиолиф кремот ги исполнува потребите на сувата кожа над 40 години, ја прави конфорна и мека

Упатство за употреба: Нанесете наутро или навечер на лицето, вратот и/или деколтето.
Избегнувајте контакт со очите, иако производот е направен да го минимазира ризикот од алергиски реакции. Некомедогена формула.