Avene Mousse nettoyante

890ден

Пена за миење на лице. За секојдневна хигиена за чуствителна кожа, нормална и комбинирана. Погодна за лице и очи.

Количина:

Опис

Avene Mousse nettoyante – Пена за миење на лице. За секојдневна хигиена за чуствителна кожа, нормална и комбинирана. Погодна за лице и очи – се одмива со вода.
Индикации: Намената за сјајна кожа во пределот на челото, носот и брадата, уморна кожа, проширени пори.
Карактеристики: Специјално формулирана за нормална и комбинирана кожа, оваа пена ја чисти кожата и нежно ја остранува шминката, елиминирајќи ги нечистотиите и вишокот на себум:

– Неговиот нежен синтетски детергент има адстрингентно својство и при чистењето ги стеснува порите
– Глутаминската киселина (патент) овозможува ребалансирање на вишокот на себум
– Нејзините хидранантни агенси ја враќаат мекоста на кожата
– Богат со Авен термална изворска вода која има смирувачки и омекнувачки својства. Благодарение на нејзината конзистенција, оваа пена лесно се отстранува во контакт со вода, оставајќи пријатно чувство на свежина на кожата.

Резултати: Во текот на денот, кожата се ребалансира, при што ја ваќа својата чистот и сјај.
Начин на употреба: Нанесете од пената на лицето (влажно или суво). Масирајте со врвовите на прстите, задржвувајќи се повеќе на средишната зона (чел, нос, брада) и потоа исплакнете темелно. На крај нежно се суши лицето. За најдобар резултат користтее ја наутро и навешер за едно со Флуидот за матирање (Fluide Matifiant).