Avene Antirougeurs Jour Emulsion Legere

1,150ден

Дневна васкуларна и климатска заштита за нормална и комбинирана чувствителна кожа.

Количина:

Опис

Antirougeurs Jour Emulsion Legere – Емулзија против црвенило со SPF20, дневна васкуларна и климатска заштита за нормална и комбинирана чувствителна кожа.
Индикации: Навлажнувачка и заштитна емулзија, штити и го намалува дифузното црвенило (розацеа) кај чувствителната кожа.
Карактеристики: Оваа емулзија ја регулира кутаната микроциркулација и ги штити нежните кожи од климатски фактори, кои ги прават исклучително чувствителни:
– Авен Термална вода во висока концентрација, позната по своите смирувачки и противвоспалителни карактеристики, со што ова емулзија брзо го смирува печењето и го враќа комфортот.
– Благодарение на Ruscus екстрактот, H.M.C. (хесперидин метил калкон) и Декстран сулфат, ова емулзија помага во намалување на појавувањето на дифузно црвенило на лицето.
– Фотозаштитната моќ SPF20 го намалува секојдневниот штетен ефект на УВБ и УВА зраците, одговорни за кинливоста на тенките кожни капилари.
– Преку својата фина, лесна и навлажнувачка текстура, емулзијата ПРОТИВ-ЦРВЕНИЛО ја прави кожата мека, смирена и удобна. Црвенилото станува помалку видливо и кратките зацрвенувања помалку чести. Кожата е повторно чиста и еднаква.
Упатство за употреба: Нанесете наутро на темелно исчистена кожа (со Лосион за Нетолерантна кожа) и потоа попрскајте со Авен Термална Вода.
Состав: Екстракт од Ruscus 0,2%, H.M.C. (хесперидин метил калкон) 0,2%, Декстран сулфат 0,3%. Неутрално pH.