Мака 500 mg

960ден

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на…

Количина:

Опис

Мака (Lepidium Meyenii) е билка која има корен во вид на ротквица и расте на висока надморска височина на падините на Андите во Јужна Америка. Оваа билка содржи уникатен микс од витамини, минерали, есенцијални аминокиселини, масни киселини, фитостероли и протеини, поради што се користи како храна. Оваа древна легендарна билка од Јужноамериканскиот регион е позната како афродизијак и тоник за подобрување на целокупното здравје. Таа е популарна ширум светот како моќен биолошки енергетик кој помага во подобрување и одржување на психо-физичките способности.

Помага:

– За зголемување на енергијата и виталноста на организмот;

– За зголемување на либидото кај машкиот и женскиот пол;

– За подобрување на психо-физичкото здравје.

Употреба:

Како додаток во исхраната, се зема 1 капсула дневно со вода. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатокот во исхрана не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца